Nabór wniosków na szkolenia Rezerwa Ministra - Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli
Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli ogłasza nabór wniosków w ramach Rezerwy Ministra na program aktywizacji zawodowej bezrobotnych z terenów wiejskich. Wnioski przyjmowane są do wyczerpania środków, a ich celem jest skierowanie osób bezrobotnych na szkolenia. Minimalny okres zatrudnienia po szkoleniu wynosi 90 dni.
Uczestnicy muszą być zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli. Wnioski dostępne są na stronie internetowej urzędu w odpowiedniej zakładce. Program jest finansowany z rezerwy Funduszu Pracy, podlegającej Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Informacje o wybranych załącznikach
- Wniosek na szkolenie indywidualne 2025 (1).pdf:
Załącznik zawiera formularz wniosku o skierowanie na szkolenie indywidualne dla osób bezrobotnych lub poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli. Kluczowym punktem jest obowiązek wypełnienia formularza oraz dołączenie odpowiednich załączników, a także fakt, że wypełnienie wniosku nie gwarantuje zakwalifikowania się na szkolenie, które jest uzależnione od dostępności środków finansowych.
Pełne treści załączników znajdziesz w artykule.
Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje o możliwości składania wniosków w ramach Rezerwy Ministra na realizację „Programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi”.
Wnioski przyjmowane będą w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych na poniższą formę wsparcia:
- skierowania na szkolenia dla osób bezrobotnych, informacje: pok. 9, tel. (43) 823 23 27 wew. 256.
Po zakończeniu formy wsparcia preferowana deklaracja zatrudnienia co najmniej 90 dni.
Do udziału w projekcie kwalifikują się osoby bezrobotne zamieszkujące tereny wiejskie zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej www.zdunskawola.praca.gov.pl zakładka dokumenty do pobrania: dla bezrobotnych i poszukujących pracy .
„Aktywizacja zawodowa bezrobotnych wspierana jest ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej”.
















